www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Po01172022

Last update11:39:24

Kauzy

13 kontrol za půl roku, aneb podnikání s magistrátem.

Tajemník magistrátu České Budějovice

ing. Zdeněk Řeřábek

Nám. Přemysla Otakara II. č. 1

České Budějovice

Celý článek...

Ticho po pěšině

Vrátil jsem se zpět do Českých Budějovic po takřka pěti letech a slyším jen ticho po pěšině...

Nikdo nic neřeší, všechno při starém, stejní lidé na stejných pozicích, někdo povýšil.

 

Odbor správy veřejných statků nyní vede ing. Nejdl,

který kdysi pěkně po estébácku likvidoval předzahrádku Pizzerie u Žáby. Nejprve za skvěle odvedenou práci dostal od tajemníka Řeřábka finanční odměnu, následně funkci vedoucího odboru. Co na tom, že Nejvyšší správní soud prohlásil zákrok za nezákonný a mezi oním "zabavením" předzahrádky a následném navrácení se tak nějak panu inženýrovi půlka stolů a židlí poztrácela?

Nic. Ticho po pěšině. Respektive povýšení za zásluhy.

 

Tajemník Řeřábek dál bydlí na Pizzerií u Žáby za nezákonně nízký nájem,

zatímco město zúročilo, na čem jsem deset let pracoval. Co na tom, že město bezdůvodně vypovědělo nájemní smlouvu mě, který jsem podnik vybudoval, aby jej následně i s jeho jménem vydražilo? Nic. Město shráblo peníze z dobrého jména, dobré jméno během tří let nechalo zmizet, přidaná hodnota byla vytěžena a prostor je nyní prázný a volný k nájmu. Přeji hodně štěstí dalšímu nájemci :-)

 

Jsou tu ale dvě věci, které významem přesahují mé dnes už dřívější trable s městem a tady mě ono pověstné ticho po pěšině trochu děsí.

 

Přestavba (vše)sportovní haly

O tomto počinu plánovaným už před více než pěti lety jsem Vás několikrát informoval, než jsem odejel z Budějovic. O vztazích lidí z Atelieru 8000 a politiků z HOPB, o architektonické "soutěži", o zvláštním rozhodnutí rady města, atd. K přečtení zde, i s peticí:

http://ceske-budejovice.cz/index.php/politka/radnice/1563-v-eskych-budjovicich-zadava-podminky-soute-nasledny-vitz-soute-

http://ceske-budejovice.cz/index.php/politka/radnice/1560-nezavisly-porotce-poada-o-zrueni-architektonicke-soute-na-novou-sportovni-halu

http://ceske-budejovice.cz/index.php/politka/radnice/1557-zastupitel-vytvai-petici-aby-pesvdil-sve-kolegy-o-ekonomickem-nesmyslu

 

 

Plánovaná přestavba haly je prakticky:

1/ zrušením funkční haly na více než rok (může se protáhnout vzhledem k životnímu prostředí na neurčito) pro spoustu lidí a klubů,

2/ zbouráním funkční haly

3/ výstavbou lepší haly, která bude vyhovovat vrcholovým soutěžím ve volejbalu.

 

Já nejsem odborníkem na haly a volejbal hraju rád, ale připadá mi nesmysl bourat halu, která funguje a na jejím místě stavět halu novou. Starou halu si můžeme nechat a ušetřit za demolici. Peníze, které máme na stavbu nové haly můžeme použít na stavbu nové haly i se stávajícím projektem. Ono z těch 400 milionů na začátku bude na konci kulatá miliarda, takže spousta lidí bude spokojená tak jako tak. A se bude nová hala stavět tu či jinde.

A pak jsou tu všichni ti lidé - sportovci, kteří (ne)budou mít rok(y) kde sportovat. Proč jim město halu nenechá a volejbalistům za oněch plánovaných 400 milionů nepostaví halu někde jinde?

No uvidíme, v Budějcích je možno leccos, ale přeju všem lidem i klubům, kteří halu využívají, aby nezůstali na chodníkách, parcích a ulicích, nebo aby se sportem neskončili úplně.

 

A pak je tu ta druhá věc, která mě překvapila ABSOLUTNÍM TICHEM PO PĚŠINĚ. A to ticho mi tak nějak říká, že není bezdůvodné.

 

Krajské město nemá Územní plán

Krajský úřad ve spolupráci s Ministerstvem vnitra zrušili platnost Územního plánu města České Budějovice pro jeho četné rozpory se zákonem.

 

Foto: zdroj http://www.ceskatelevize.cz, 2. 3. 2018

 

A co to znamená pro město? Pro plánovaní? Pro stavění? Pro dotace?

Foto: zdroj www.Idnes.cz, 10. 10. 2017

 

A kdo za tyto chyby nese zodpovědnost?

 

Ticho po pěšině ....

FRESH PIZZERIE U ŹÁBY UKONČILA PROVOZ

Vážení přátelé,

bývaly doby, kdy tajemník magistrátu denně obcházel noční bary a restaurace v Českých Budějovicích. Pak přišly doby, kdy už se neodvažoval poroučet si o třetí hodině ranní polévku pod pohrůžkou nepovolení předzahrádky. Nyní se tajemníkovi magistrátu podařilo dílo velké. Po šesti letech zlikvidoval podnik svého souseda, jenž se odmítl podvolit zaběhlým mocenským způsobům.

V pondělí 20. 10. 2014 byla Fresh Pizzerie u Žáby po devíti letech provozu a po šesti letech soudních sporů uzavřena na základě rozhodnutí soudu, který rozhodl, že Statutární město má právo vypovědět nájemní smlouvu bez udání důvodu, ať už k výpovědi vedlo cokoliv a ač měla smlouva ujednány výpovědní důvody, které nebyly naplněny. K pletichám v radě města soud odmítl přihlédnout, dobré mravy soud odmítl hodnotit. Těžko říci jak naroste panu Řeřábkovi pocit všemohoucnosti teď.

Děkuji všem, kteří jste nás podporovali a přeji vám v Českých Budějovicích hodně štěstí.

 

Ladislav Vrabel - bývalý majitel Fresh Pizzerie u Žáby

Soud rozhodl o vyklizení Fresh Pizzerie u Žáby - bez možnosti odvolání

Vážení přátelé,

Zdeňkovi Řeřábkovi se konečně po šesti letech podařilo zlikvidovat Fresh Pizzerii u Žáby. Krajský soud definitivně potvrdil, že rada města měla právo vypovědět nájemní smlouvu bez udání důvodu, a to i přesto, že se radní rozhodli na základě pomluvy ze strany strany tajemníka magistrátu, který má v radě města poradní hlas. Pizzerie má být vyklizena do třiceti dnů. Podnikání v městských prostorách tak opravdu závisí jen na libovůli radních a tajemníka magistrátu.


Děkuji všem, kteří nás po dobu šesti let (od začátku snah tajemníka magistrátu Zdeňka Řeřábka do vyklizení) podporovali.

Váš Ladislav Vrábel

Za machinace s eurodotacemi dostal šéf úřadu podmínku, jeho podřízený je nevinen

Za machinace s eurodotacemi dostal šéf úřadu podmínku, jeho podřízený je nevinen. Co k tomu dodat? Podmínku? Jako když sednete za volant poté, co jste přišli o řidičské oprávnění? Nespácháte žádný přečin proti společnosti, jen řídíte se zákazem řízení. Za takový kriminální čin se v ČR dává podmínka. Stejně jako za manipulace s veřejnými penězi, když máte na starosti 3,7 miliardy.... lv

Žádost o povolení k instalaci bezpečnostních kamer město "DOCELA POBAVILA"

O bezpečnostních kamerách Fresh Pizzerie u Žáby jsem vám již napsal. Na začátku dubna jsme požádali písemně společnost Správa Domů s.r.o. (rozuměj Jsme společnost stoprocentně vlastněná Statutárním městem a obchodujeme s majetkem města jako eseróčko, abychom obešli zákony určené pro obce) o povolení instalace kamer na fasádu domu. Dalo by se říct formalita - o bezpečnost a předcházení kriminalitě, o ochranu majetku města, čím je dům o kterém se bavíme, jde jak provozovateli pizzerie, tak Statutárnímu městu, jakožto správci majetku (zastupovanému již zmíněným eseróčkem, rozuměj - co je u obce podvod nebo krádež, je u eseróčka obchodním tajemstvím). Ale chyba lávky. JUDr. Toufar, jeden z nejschopnějších právníků ve městě (rozuměj - snažím se skrze soud vyklidit Vrábela z pizzerie, soudruhům z radnice již pět let říkám, že ještě tak dva měsíce...), to vidí jinak. Náš požadavek jej "DOCELA POBAVIL". Zároveň nám oznámil, že "v případě realizace budou tyto kamery neprodleně odstraněny a současně bude uplatněn nárok na náhradu škody". Mě z toho vyplývá ponaučení - chceš li hledat chytrou hlavu s doktorským titulem, obrať se na Správu domů. Tam jeden génius sedí. Po měsíci a půl, co se "docela bavil" tím, že chceme nainstalovat bezpečnostní kamery na opakovaně vykrádanou provozovnu, nám napsal dopis, ve kterém nám objasňuje, že jsme v roce 2009 dostali výpověď z nájmu a že je s námi od té doby vedeno řízení o vyklizení prostor.